Учителів і учнів запрошують доєднатися до Всеукраїнського уроку з медіаграмотності
Педагогів і учнів 5–11-х класів запрошують організувати у своїх закладах освіти спільний перегляд Всеукраїнського уроку з медіаграмотності.
Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.
Урок транслюватимуть 7 листопада об 11:00 на:
Цьогорічний урок відбудеться у форматі командного квесту, під час якого п’ять підлітків віком від 12 до 16 років виконуватимуть інтерактивні завдання разом із відомими зірковими гостями й експертами. Серед них:
- Маша Єфросиніна – телеведуча й громадська діячка;
- Владлен Мараєв – історик, автор і ведучий проєкту “Історія без міфів”;
- Олександр Краковецький – експерт у галузі штучного інтелекту, засновник компаній, що працюють на основі ШІ, автор книги про ШІ;
- Альона Романюк – фактчекерка, авторка антифейкового проєкту “НотаЄнота”.
Ведучим заходу буде Тімур Мірошниченко – телеведучий і коментатор Євробачення.
“Тематика уроку охоплює найбільш актуальні питання сучасного інформаційного середовища: як розпізнавати фейки, штучний інтелект і виклики його залучення, протидія хейту в інтернеті та розуміння історичних подій. Кожне завдання уроку склали у форматі edutainment – навчання за допомогою гри”, – розповіли в МОН.
Школярі й школярки також зможуть позмагатися за головний приз – поїздку до одного з наймальовничіших міст України на зимові свята. Для цього наприкінці заняття учням і ученицям необхідно буде відсканувати QR-код (з’явиться на екрані) і пройти тест для перевірки знань. Клас, який зробить це найшвидше й дасть найбільше правильних відповідей, отримає приз.
Ще один клас зможе отримати набір подарунків від партнерів уроку. Для цього необхідно:
- зробити спільне селфі (як ви всім класом дивилися Всеукраїнський урок медіаграмотності);
- опублікувати це фото на сторінках вашої школи в соціальних мережах (або на особистих сторінках) і написати свої враження від уроку;
- поставити хештег #УрокМедіаграмотності2024.
Серед тих, хто опублікує фото з хештегом, організатори розіграють набір подарунків від партнерів.
У разі оголошення повітряної тривоги МОН радить педагогам призупинити перегляд уроку й рекомендувати школярам подивитися його самостійно в записі в YouTube.